Rittenverslag zondag 16 juli,

 

We staan met 9 leden deze ochtend om 07:30 uur  gereed om een tocht te maken richting Herkenbosch.

Het is vrij bewolkt maar geen regen voorspeld. Qua temperatuur is het ook prima.

We rijden aan de west zijde van de Maas richting het zuiden. We steken deze via de stuw Linne over.

 

In het midden Limburgse zien we velden graan staan die rijp zijn om te dorsen. Als je dan vraagt wat voor graansoort er staat, wordt er gerst geroepen.  Maar om eerlijk te zijn, wie weet nu nog het verschil nog tussen gerst, rogge, tarwe en haver.

Dan moet je toch bij 70 plussers zijn. En dat zijn er vandaag in onze groep 3 man. De middengroep tussen 60 en 70 is ook met 3 man vertegenwoordigd. Rest dan de “jongeren” beneden de 60 ook met 3 man. Sjonge sjonge wat een stelletje krasse knarren.

 

De koffie plaats is het schitterende terras van golfbaan Herkenbosch. Mooie locatie met uitstekende koffie.

Om 10:15 uur vervolgen we onze tocht, nu aan oostzijde van de Maas. Bij Reuver moeten we nog een paar meter klunen omdat de weg opengebroken is. Henk H. begint al te glunderen: he he eindelijk een zandbak.

Zonder dat er iemand lek heeft gehad, komen we om klokslag 12:00 uur  bij de Sevewaeg aan met een afstand van 109 km op de teller.

En warempel het zonnetje breekt nog even door.

 

’s Middags hebben we nog kunnen genieten van een geweldige touretappe. Met als hoofrolspeler Bauke Mollema, die in een solo van 30 km ritwinnaar wordt.

 

Zondag 23 juli; Meinweg-Oberkrüchten-Vlodrop, 120 km, 07:30 uur, wegkapitein; Jan Engels

 

Groetjes, Pierre