Bewolkt en 15 graden. Zo start de rit van vandaag. Met de zon in het vooruitzicht toch maar niet al te veel aantrekken dus. Naar mijn weten voor het eerst sluit er een buitenlander aan in onze groep. Een welgetrainde Belg gaat de uitdaging aan ons bij te houden J. Zoals gezegd schijnt weldra de zon en dat geeft weer het fijne zomerse gevoel. Door de groene en landelijke omgeving gaat het gezwind richting Helmond. Daar komen we bij het Eindhovensch Kanaal. De naamgever van deze route. Dit kanaal is niet meer als zodanig in gebruik maar dient nu puur voor recreatie van roeiers, vissers, wandelaars, fietsers etc. Het is ooit aangelegd door de stad Eindhoven. De pauze is in de monumentale Daatjeshoeve. Daatje was de vrouw van de bouwer van de boerderij. Zij wilde hier echter niet wonen en de boerderij is vanaf het begin verhuurd geweest. De bouwer Waltje Gruythuysen had wellicht eerst moeten overleggen. Het gaat verder door het mooie Brabantse land. Op veel plekken bloeien er inmiddels prachtige klaprozen. Mede door toedoen van onze gastrijder wordt er met stevige snelheid van boven de vijfendertig per uur richting Sevenum gekoerst. In Grashoek buig ik af naar huis. In Koningslust stoor ik nog een groene specht bij zijn lunch. Hij vertrekt luid protesterend en verontwaardigd naar een andere boom. Thuis aangekomen heb ik exact 130 kilometer gefietst. Dank aan de waarnemende wegkapitein Piet voor zijn voortreffelijke en mooie route.

Groet  Jo 

 

Noot Redactie: Dun Belg Martien kon dan wel fietsen maar een bandje wisselen: Ho maar!! Maar gelukkig heeft hij wel alle koffie voor de hele club betaald. Chapeau!!!